Masaż

Jest nieodłącznym elementem fizjoterapii, rodzajem terapii manualnej oddziałującej na organizm człowieka poprzez bodźce mechaniczne takie jak np. ugniatanie, rozcieranie, uciski, wibracje w celu wywołania odczynów fizjologicznych. Stosowany jest zarówno w leczeniu, w profilaktyce, jak i w relaksacji.

Masaż ma swoje początki w Indiach i Chinach, stanowił tam naturalną metodę leczniczą. Już Hipokrates, a potem Celsus i Galena wskazywali na wykorzystanie masażu w poszczególnych jednostkach chorobowych.

W XVI wieku techniką masażu zajął się francuski lekarz Ambroży Paré, który badając fizjologię masażu i obserwując pozytywne skutki masażu u chorych po operacjach w swojej pracy naukowej ogłosił masaż jako

oficjalną metodę leczenia.

*Obniżenie poziomu hormonu stresu- kortyzolu, który hamuje

prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego

*Zmniejszenie aktywność podwzgórza, które reguluje reakcje walki

*Wyciszenie organizmu, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć

*Obniżenie ciśnienie krwi

*Rozluźnienie mięśni i regeneracja sił

Według mnie każdy masaż ma terapeutyczne działanie niezależnie od jego nazwy. W swojej pracy często łączę różne sposoby masażu, korzystam z techniki mięśniowo- powięziowej, akupresury czy Su dżok w zależności od potrzeb.Szczególnie cenię masaż, który ma swoje korzenie na Hawajach- Lomi- Lomi Nui, ponieważ działa on wielopoziomowo, łączy głęboki relaks, ruch i technikę pracy, która zastępuje wiele innych masaży.

Su dżok

To metoda leczenia opracowana przez koreańskiego naukowca prof. Park Jae Woo korzystająca z mikrosystemów naszego organizmu zlokalizowanych na dłoniach i stopach. Polega na stymulacji odpowiednich punktów za pomocą masażu, ucisku, igieł, magnesów, nasion, czy ogrzewania w celu mobilizacji organizmu do leczenia.

Close-up of the hands massaging female abdomen. Therapist applying pressure on belly. Woman receiving massage at medical spa center.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się ze mną!